Dijital Baskı

Dijital Baskı Stok Kodu: DJTLBSK

$ 1.00

Dijital baskı çeşitli yöntemlerle yapılmaktadır. Ekosolvent (Eco-Solvent), Solvent, UV Baskı bunlarsan günümüzde en çok kullanılanlarıdır.

Şirketimiz bünyesinde UV baskı ve Ekosolvent baskı yaptırabilirsiniz.

Dijital baskı fiyatları metrekare olarak hesaplanır, 1 TL - 300 TL arasında malzemeli veya malzemesiz olarak baskı yaptırabilirsiniz.

Dijital Baskı'da en çok tüketilen malzeme Folyo Baskı'dır, sonrasında Branda Baskı ve UV Baskı gelmektedir.

Dijital Baskı Nedir?

Dijital baskı, bilgisayar ve elektronik printerlar aracılığı ile yapılan baskı çeşitidir.

Basılacak olan görsel bilgisayarda resim editörleri ile 1/1 ölçekli olarak hazırlanır. Dijital baskı makinelerinin bu görseli anlayabilmeleri için RIP programları ile makine diline çevirilmesi gerekir.

Makine diline çevrilmiş olan görsel dijital baskı makineleri tarafından değişik frekanslarla baskı kafalarına gönderilr ve bu frekanslarla baskı kafaları gerekli olan yerde gerekli miktarda boyayı baskı yapılacak malzeme üzerine püskürtür.

UV Baskı

Sert zeminlerde ve rulo malzemlerde uygulanan uv baskı tekniği, boyanın malzemeye dokunduğu anda kurutulması esası ile yapılmaktadır. Kurutma işlemi uv lambalarla yapılmaktadır. Boya anında kurutulduğu için baskı çözünürlüğü daha yüksek olmaktadır ve boya içerisindeki kimyasal özelliklerden dolayı daha kalıcı bir baskı dijital baskı elde edilmektedir.

 

Kullanılan Malzeme
Poster
Ahşap
One Way Vision
Plastik
Branda
Folyo
Fotoğraf Baskısı
3 mm MDF

Baskı Şekli: Kişiye Özel

1 - 1 arası seçim yapabilirsiniz.

Kişiye Özel Ürünler

Tabelalar

Yeni Gelenler